gay film
BLOG 2018

MŮJ GAY FILM

Seznam romantických filmů mám uložený pod smajlíkem srdíčka a vztyčeného prostředníčku. Hodně z nás právě na romantické filmy nadává, jiní je milují. Skutečnost je taková, že romantické filmy všichni potřebujeme. Takové to filmové klišé, co vídáme právě ve filmech, si přejeme zažít. Láska na první pohled, zakázaná romance, kdy hrdinové procházejí trnitou cestou ke své lásce se šťastným koncem. Filmy nám zvedají náladu, baví nás, hrají na naše city. Právě romantické filmy nám pomáhají při rozchodech, pomáhají nám, když to neklape ve vztahu, dávají naději, že právě i my jednoho dne najdeme pravou lásku. Ale po skončení filmu a pár sklenicích vína jsme stejně zase tam kde jsme byli.

Nedávno jsem se s někým bavil o filmech s gay tématikou. Tyhle filmy vůbec nevyhledávám a vlastně veškeré filmy s tímhle tématem jsem viděl ještě v době, kdy vycházela dvd kolekce iBoys. Většinou se jednalo o trapně natočené slátaniny někde v Německu a Anglii podobné latinskoamerické telenovele.

Dám tomu ještě jednu šanci, tentokrát jsem vynechal kolekci iBoys. Rozhodoval jsem se podle hodnocení ČSFD a hereckého obsazení, když už na to mám koukat, tak ať je hlavní „hrdina“ sexy, protože je tam velká pravděpodobnost, že bude nahatý (a taky byl).

Důvody, proč nesleduju filmy s gay tématikou:

Skoro všechny jsou stejné. Začíná to zjištěním, že hlavní „hrdina“ je gay. Zamiluje se do kluka, který je náhodou taky buzna a když není tak se jí stane. Následuje coming out, tedy oznámení toho, že raději kouří ptáky. Jeho okolí netoleruje LGBT komunitu a tak má hlavní „hrdina“ problémy. V hodině a půl takového filmu je více sexu a orgií, než za celou sérii Fifty shades. Film pokračuje nevěrou nebo zklamáním. V každém filmu s gay tématikou zazní slovo AIDS a film končí většinou smrtí jednoho z páru.

Filmy s gay tématikou jsou nechutně romantické jako Taylor Swift.

Po skončení takového filmu jsem nadržený, jak stepní koza před porážkou a to tak, že bych nejraději strčil péro do vysavače, protože nikoho jiného nemám.

Uvádí mě do rozpaků, když vidím dva kluky, jak se líbají.

Přes všechny tyhle fakty a po tom, co celej film kroutím hlavou, jak je to trapný. Jsem stejně na konci emočně vyschlej jako rohlík na strouhanku.

Můj scénář ke gay filmu by vypadal takhle:

ÚVOD

Můj příběh začne čerstvě po 15tých narozeninách. Pocházím z rodiny podnikatelů. Vždy jsem byl jiný, teplejší než ostatní. Vždy jsem měl, co jsem chtěl. Vyrůstal jsem na vesnici a ve škole dostával pěknou čočku. Slovo buzna bylo mým nepřítelem. Přesto jsem měl na škole jednoho nejlepšího kamaráda, který se mě zastával. Choval se ke mně slušně. Dělal jsem s ním různé blbosti, které nás dostávaly do problémů.

ODHALENÍ ORIENTACE

Byl jsem jiný, něž ostatní kluci. Na bazénu jsem koukal na nahé kluky ve sprchách a některé jsem dokonce oslovoval a trapně se ptal „Kudy se jde k bazénu?”. Jen proto, abych si mohl z blízka prohlédnout jejich „nářadí“. Masturboval jsem nad plakátem fotbalistů, který jsem našel v časopisu. Jednou se mi podařilo zajít do gay baru v nejbližším městě. Tehdy jsem nevěděl, že je to gay bar. Všiml jsem si tam reklamy na iBoys a ze zvědavosti jsem se doma podíval, co to ten iBoys vlastně je. Netrvalo dlouho a založil jsem si tam profil a stal jsem se pravidelným návštěvníkem onoho gay baru.

PRVNÍ LÁSKA

Po nějakém čase jsem se rozhodl sejít s jedním klukem, se kterým jsem komunikoval právě na iBku. Jmenoval se Adam. Mé první rande s klukem. Bylo to zvláštní. Věci na sebe nenechaly dlouho čekat a já se poprvé zamiloval, randil a zažil svůj první sex. Do té doby jsem si myslel, že prdel je pouze na sraní.

COMING OUT

Moji rodiče se zrovna rozváděli. Bylo to složitější období. Adam a můj nejlepší kamarád mi hodně pomáhali. Jelikož byl Adam z poměrně vzdáleného města, musel jsem doma vysvětlovat kam se ztrácím na víkendy. Mrzelo mě, že doma musím lhát, ale bál jsem se říct pravdu. Jednoho dne, kdy se rozvádějící rodiče u oběda pohádali, jsem to nevydržel a přiznal jsem se, že jsem GAY. Otec dělal, že to neslyší a matka propukla v pláč.

PROBLÉM S OKOLÍM

Když jsem doma oznámil, že jsem na kluky, rozhodl jsem se netajit to před okolím. Chtěl jsem být tím, kým jsem. Brzy celá vesnice věděla že jsem teplouš. Rodiče mého nejlepšího kamaráda mu zakázali se mnou komunikovat. Celá vesnice na mě pohrdavě koukala skrz prsty. Kluci se báli, že je nakazím a holky záviděli, že jsem líp oblečený než ony. Každý den jsem poslouchal štiplavé poznámky k mé osobě.

OBAVA Z AIDS

Když rodiče pochopili, že jsem opravdu gay a není to jen nějaký rozmar, chtěli si promluvit. O sexu, obavách a nástrahách které na mě můžou čekat. Nevěděli, že už je pozdě. Už nějakou dobu jsem sexuálně žil. Byl jsem poučen o tom, abych používal kondom, který samozřejmě používám a používal i před poučením rodičů. Matka konverzaci ukončila větou „Bože, doufám že nic nechytneš.“

NEVĚRA

Můj vztah s Adamem vydržel skoro dva roky. Jenže Adam měl za celou dobu trvání našeho vztahu další čtyři kluky. Nebylo to jen na jednu noc, ale prostě měl v záloze více kluků. Zjistil jsem to, když se Adam neodhlásil na mém počítači z jeho Facebookového profilu. Věděl jsem, že není správné nahlížet do Adamova soukromí, ale nedokázal jsem odolat. Když jsem to měl všechno před sebou, nelitoval jsem toho, že jsem se podíval. Mrzelo mě, že jsem se s Adamem tahal tak dlouho a věřil mu.

ZVRAT

Potřeboval jsem změnu, bylo toho na mě moc. Musel jsem něco vymyslet a tak jsem se ve svých 18ti rozhodl, že se přestěhuju do Prahy. Matka mi nebránila, ale otec byl proti. Bylo to divoké a složité, ale právě díky tomu jsem nemyslel na to, co se stalo. Musel jsem se soustředit na něco jiného a to jsem přesně potřeboval. Začít znovu, udělat si z nepřítele „buzny“ nejlepšího kamaráda. Pár měsíců v Praze jsem byl povoláním syn. Moje dny byly o nakupování, randění, seznamování, sexu, chlastání a hulení. Cítil jsem se skvěle, vyřádil se a začal pracovat. Brzy jsem si také našel nového partnera.

PROBLÉMY VE VZTAHU

S novým vztahem, přišly i nové starosti. S Matějem jsem se stále hádal, rozcházel a vracel se k němu. Milovali jsme se, ale zároveň i nesnášeli. Jeden druhému jsme šli po krku, ubližovali si, i když jsme nechtěli. Tohle jsem dlouho nevydržel a nadobro to ukončil. Po pár měsících se chtěl Matěj vrátit, ale já měl už Lukáše.

NEVÍM, CO SE STALO

Lukáš byl mladší než já, pocházel z Olomouce, v Praze studoval uměleckou školu. O umělcích je známo, že mají nevyzpytatelné chování. Přesto, že můj vztah s Lukášem byl v pořádku, jednoho dne náš vztah ukončil s tím, že už se neuvidíme. Neřekl proč, prostě to udělal. Tehdy jsem byl jak smyslů zbavený, ponižoval jsem se, dolízal a prosil. Pro věci do mého bytu si přišel s cucflekem na krku. Když jsem se zeptal od koho to má, odpověděl že od Jirky, to byl jeho nejlepšího kamarád. Vysmál se mi, že pokaždé co se sním viděl, líbal ho a teď vedle něj usíná.

ZÁVĚR

Tady přišel největší zlom, najednou jsem se uzavřel do sebe, přestal jsem dávat své city najevo. Stal jsem se ledovou královnou, kterou nic nezlomí, nic necítí a nic nebolí. Začal jsem si užívat nezávazného sexu. Lámat klukům srdce a hrát s nimi hry.

Takhle by vypadal můj gay film. Podobný těm německým sračkám z iBoys edice. Filmy nám vytváří dokonalou iluzi, stejně jako porno.

Nejraději koukám na horory, tam většinou všichni umřou – jsem prostě realista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *